Nejlepší sekačka na trhu? Yuka Mammotion

Nejlepší sekačka na trhu? Yuka Mammotion

Blíží se nám opět sezóna sečení trávy a největší výrobci a inovátoři na tomto poli již pomalu poodhalují, co připravují. První, kdo dokonce předběhl blížící se CES (největší veletrh spotřební elektroniky), který se tradičně koná v Las Vegas a započne již 9. ledna, je firma Mammotion s konceptem Yuka. Zatím máme jen strohé informace a přesné parametry výrobce neodhalil, není ani jasné, zda se robot na trh podívá již tento rok, z toho, co ale výrobce odhalil se bude jednat o velmi výjimečný stroj. 

Mammotion v minulém roce na český trh přinesl robota Luba, který překvapil designem připomínající formuli, tak i bezdrátovou navigací a dokonce hned dvojicí břitových hlav. U modelu Yuka máme sice design trochu pozměněný a z toho vyplývá, že Yuka nebude mít tak úžasnou svahovou dostupnost jako roboti s pohonem 4x4, i tak se nebojím říct, že zvládne většinu svahů na běžných zahradách. Dnes je totiž běžné, že roboti zvládnou svah o sklonu 20 stupňů a více. 

Co ale z původní Luby zůstává, tak je chytrý systém dvojice břitových hlav, které nesmírně zrychlují sečení robota. Kombinace širokého záběru a sekání v řádce umožňuje posekání 200m2 za pouhou hodinu. Roboti Luba i Yuka, tedy stráví na trávníku méně času, než jakákoliv konkurence. Upravená konstrukce navíc nože posunula i výrazně do přední části robota, to přispěje nejen k lepšímu dosekávání krajů, ale i k lepšímu sekání rohů. Samozřejmostí je pak nastavení výšky sečení z aplikace.

Yuka Mammotion

Mammotion Luba 3000

Luba Mammotion 3000 nabídla sečení bez obvodového drátu a pohon 4x4. Vepředu dokonce s kolečky omni-wheels pro snadné otočení na místě.
Yuka Mammotion

Mammotion Luba 5000

Luba Mammotion 5000 přišla s vyšší kapacitou baterie a tedy i možností posekat zahrady o velikosti až 5000m2. Přitom tito roboti zvládli svah až 70%. Chyběla jim ale kamera. 
Yuka Mammotion

Yuka umí kreslit

Trochu přihlouplá funkce sekačky, je možnost obsekávat trávník do libovolných tvarů. Drobní živočichové, kteří se v trávě schovávají vám poděkují, když se na vašem trávníku objeví vaše osobní logo, ve kterém naleznou útočiště, vás ale určitě nepotěší, když vám vaše drahá polovička vypíše domácí práce i na trávník. Je to ale ukázka, jak přesnou navigaci Mammotion má.

Nezbývá nám než čekat na další informace o tomto zajímavém robotovi. Je těžké prozatím odhadovat, zda Yuka bude samostatná řada, pro menší zahrady, nebo kompletně nahradí stávající řadu. Podle toho co zatím ale víme, se bude jednat o význameného konkurenta všem robotickým sekačkám na trhu. 

Chcete se zapojit do testování?

Mammotion připravil i beta testování pro prvních pár šťastlivců. Přihlásit se k němu můžete ZDE.