Robotická sekačka Segway Navimow i108E

Robotická sekačka Navimow i108E je vhodná pro travní plochy o rozloze až 800 m2.  Sekačka se naviguje pomocí GPS a antény a v místech kde je špatný signál používá integrovanou kameru.

Můžeme doručit do:
4.3.2024
Možnosti doručení
Skladem
Kód: 811
Značka: Segway
32 599 Kč
Kategorie: Segway Navimow
Záruka: 3 roky
Velikost trávníku v m2: 600
? Bezdrátová sekačka: Ano
Šířka záběru v cm: 18
Maximální svah: 30% 16,5°
Hlučnost v dB(A): 58
Zabezpečení: PIN
GPS navigace: ANO - GPS + RTK
Hlasoví asistenti: Ne
Konektivita: WiFi
Propojení se závlahou: Ne
Maximální plocha: 800 m2
VisionFence: Ano

Zcela nová řada i

Letošní novinka v podobě Segway Navimow série i přichází s nejlepším poměrem cena výkon u bezdrátových sekaček. Jednoduché mapování a umělá inteligence umožní robotovi snadný pohyb terénem, nové technologie pak zabezpečí precizní sekání. Už vás nebudou čekat žádné starosti se sekáním trávníku, nyní budete jen pozorovat, jak robot seče sám a vám zbyde čas na vaše koníčky. 

Robotická sekačka Segway Navimow i108E

Instalace bez drátů - EFLS 2.0

Robotická Sekačka Segway Navimow série H byla první robotická sekačka na našem trhu, která zvládla sekat kompletně bez obvodových drátů a díky tomu si vysloužila hromadu chvály. Série i bude opět fungovat bez drátů a opět se bude navigovat pomocí GPS a antény RTK . Navíc ale robot již v základu má kameru s umělou inteligencí. Ta se musí u dražších modelů série H přikoupit a nazývá se Vision Fence  zde již bude napevno připevněná k výrobku. Kamera pomůže při vyhýbání se předmětům a hlavně pomůže v navigaci, jakmile signál GPS zeslábne třeba mezi stromy nebo v úzké uličce. 

Jednodušší mapování

Druhá generace navigačního systému EFLS Exact Fusion Locating System přichází i s novým způsobem instalace robotické sekačky Segway Navimow i108E. Jednoduše spusťte mapování a robotická sekačka zmapuje trávník za vás. Robot objede okraj trávníku a rozezná zda jede pro trávě nebo betonu či jiném materiálu. Vy akorát robota následujete a hlídáte aby vše vyhodnotil správně. Pokud pak máte na zahradě vytažený zahradní nábytek, nebo děti si postavili stan, tak s robotem jako s autíčkem na ovládání dojedete k překážce vyznačíte jí a nemusíte se bát, že by do ní chtěl narazit. 

Robotická sekačka Segway Navimow i108E
Robotická sekačka Segway Navimow i108E

Vhodná na menší trávníky

Menší rozměry sekačky znamenají jednodušší otáčení a snadnější projíždění menšími uličkami. Šířka kotouče s břity bude 18cm a pokud chcete aby precizně dosekávala, doporučujeme trávník ohraničit obrubníkem nebo kůrou.

Ústupek oproti větším sekačkám řady H bude v nastavení výšky sečení. Výška sečení se bude nastavovat manuálně na vrchní části robota. To ale není velký problém, většinou se výška sečení nastaví jednou nebo dvakrát za sezónu.

Důležité specifikace

Sekačka je určená pro menší zahrady, to znamená i slabší svahové schopnosti. Robot zvládne svah 30% / 16°. Co ale potěší je odolnost proti vodě IP66 to znamená ochranu proti prachu ale i proti proudu vody. Můžete tedy sekačku opláchnout vodou ale chraňte jí před bazénem a jezírky. 

Hlučnost stroje je 58 dB(A). Sousedům to ale až tak moc vadit nebude. Robotická sekačka je tišší než standardní robotické vysavače.

Rozměry: 545 × 385 × 285 mm, Váha: 10,9kg, 

Baterie 5100 mAh u modelu i108E vydrží 120 minut sekání.

Robotická sekačka Segway Navimow i108E

Kamera rozpoznává předměty v úhlu 140 stupňů. 

Aplikace

V aplikaci najdete podobné funkce jako u svého robotického vysavače. To hlavní je zmapování zahrady, včetně vytvoření zakázaných zón. Vzdálené spuštění a a časování bude zde taky a co je hlavní, tak jsou aktualizace, které budou v průběhu let zlepšovat umělou inteligenci v kameře.

Robotická sekačka Segway Navimow i108E
Robotická sekačka Segway Navimow i108E

Konektivita

Standardně v robotovi je Bluetooth a Wifi. U menších zahrad to bude k ovládání bohatě stačit. V aplikaci si nastavíte i párování s účtem pro případy, že by chtěl sekačku ovládat někdo cizí.

Pokud ale vaše WiFi nedosáhne k zahradě, anebo pokud chcete dodatečnou ochranu v podobě vyhledávání ztraceného zařízení pomocí GPS v reálném čase, tak bude v nabídce i zásuvný modul pro sekačku, který připojí robota k 4G mobilním sítím. Pokud by se tedy robot začal pohybovat mimo vyhraničenou zónu, tak vám přijde notifikace a vše uvidíte v aplikaci. Mobilní data budete mít s modulem předplacené na jeden rok a po roce si můžete přímo v aplikaci dokoupit další rok za cca 700,- kč.

Co najdete v balení?

Krom robota a nabíjecí stanice s trafem bude v balení ještě anténa ELFS a její stojan. Pro upevnění antény a kabelů zde budou kolíky a v balení naleznete i výměnné břity. Instalaci zvládne opravdu každý. 

Robot přijíždí i s prodlouženou zárukou na tři roky.

Robotická sekačka Segway Navimow i108E
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.