Třetí prototyp Tesla Bota Optimus

Robotika se stále posouvá a už se blíží čas, kdy se humanoidní roboti začnou vyrábět ve velkém. Nejpokročilejší roboti pochází z firmy Boston Dynamics známé třeba díky robotovi spot, se kterým pracují i čeští vědci. 

Do tohoto segmentu se snaží proniknout i americká automobilka Tesla a ta dnes představila už třetí prototyp svého Tesla-Bota. Robot je rychlejší, lehčí a má i lepší motoriku rukou. Robot bude doprovázen i umělou inteligencí, která bude velmi pokročilá a bude mít základy ze softwaru samořiditelných aut, které Tesla testuje v USA. Máme tedy adepta na prvního humanoidního robota, který se dostane na trh. 

 

Vás samozřejmě zajímá, kdy vám robot umyje okna a poseká dříví. Bohužel to zatím můžeme pouze odhadovat. Jakmile bude Tesla-Bot schopný složitější práce, budou jeho první úkoly na výrobní lince Tesly, kde nahradí dělníky montující elektroauta. Navíc šéf Tesly Elon Musk má v oblibě nedodržování termínů, které si sám dá. 

Robot je stále jen prototyp, avšak již třetí funkční prototyp co tesla za poslední dva roky ukázala.Elon má taky pádný důvod jeho vývoj co nejvíc urychlit, kvůli ušetření peněz na pracovnících a taky protože má šanci být první velký výrobce humanoidních robotů s širokým využitím. Kdy myslíte, že se dočkáme finálního kusu? Chtěli byste vůbec něco takového doma?